GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 7347041
*
nr 734 7041
Kanna
keramik, Aluminia, Danmark, höjd: 22
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 17:41:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 11:32:47
1
100 kr
14/1 21:43:24
2
250 kr
15/1 22:17:27
3
250 kr
16/1 01:00:35
4
350 kr
16/1 12:08:40
2
350 kr
16/1 12:09:02
2
450 kr
16/1 17:36:01
5
450 kr
16/1 17:36:25
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia danmark dansk danska danskt europa kanna keramik norden skandinavien skandinavisk
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
*
Kanna
nr 734 7041
Kanna
keramik, Aluminia, Danmark, höjd: 22
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 11:32:47 | 1 | 100 kr |
14/1 21:43:24 | 2 | 250 kr |
15/1 22:17:27 | 3 | 250 kr |
16/1 01:00:35 | 4 | 350 kr |
16/1 12:08:40 | 2 | 350 kr |
16/1 12:09:02 | 2 | 450 kr |
16/1 17:36:01 | 5 | 450 kr |
16/1 17:36:25 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia danmark dansk danska danskt europa kanna keramik norden skandinavien skandinavisk
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18 -
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34 -
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55